Termitler İlaçlama

Termitler

Termitler karıncalar benzerlikleri ile tanınan canlılardır. Termitler beyaz renktedirler ve koloniler halinde yaşalar. Başlarında kraliçe termit vardır. Kraliçe termit diğerlerine göre daha büyüktür ve ömrü ortalama 20 yıl ile 30 yıl arasında değişir. Kraliçe termit günde 2000 yakın yumurta yapar. Grubun çoğalmasında büyük rol oynar.

Termitlere bakan ve beslenmeleri ile ilgilenen termite işçi termit denir. Kraliçe termite hizmet eder yavrularına bakar ve işçi termit kördür yaşam hayatı ise birkaç yıl ile sınırlıdır.

Bu termitlerin yuvalarını korumak ve diğer böcekler tarafından saldırıya uğramamaları için çalışan asker termit işçi termitlerin besin toplamak için yuvadan ayrıldıklarında onları korurlar ve kanatları vardır.

Otçul olan termitler oldukça fazla bir koloni halinde yaşarlar ve ahşap yok etmekte üstlerine yoktur. Amerika’nın çeşitli eyaletlerinde ahşap evleri istila eden termitler bir gün içinde bir evi yok edebilecek hızlılığa sahiptirler.

Bu yüzden çevrenizde bu canlılardan gördüğünüzde mutlaka böcek ilaçlama firmaları ile irtibata geçiniz. İnsan sağlığına direkt olarak zararları olmasa da maddi olarak çok zararlı bu canlılardan kurtulmak için ilaçlama firması olarak geliştirilen özel termit ilaçlama konusunda deneyimli kadromuz ve ilaçlar ile sizlere kesin çözüm sunmaktayız.

, , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir