Tahta Kurusu İlaçlama

75 türü bulunan tahtakurularının en yaygın türleri, Yatak tahtakurusu, tropikal tahtakurusu, küme tahtakurusu en bilinen türleridir. Tahtakuruları ortalama 3 mm büyüklüğündedir. Tahtakurusunun başında bulunan 1 çift anten, algılama işlemi yapar. Bit, pire, kene gibi kan emerek beslenen takta kuruları günde 4-5 kez kan emebilen tahtakurusunun karın yapısı geniştir. Tahtakurusu yumurtlama yöntemi ile çoğalır. Uygun ortam ve sıcaklıkta açılan yumurta türünün belirli bir zamanı yoktur.

Tahtakurusunun Taşıdığı Hastalıklar

Özellikle ahşap zeminlerin altına saklanan tahtakuruları, zamanla çoğalırlar. Tahtakurularının zararları hakkında bilim adamları ikiye bölünmüş durumdadır. Kimi bilim adamlarına göre bir zararları yokken kimi bilim adamlarına göre ise kan emdikleri için ve bir canlıdaki mikrobu diğer canlıya direk olarak taşıdığı için zararlıdır. Kan emerek beslenme ihtiyacını karşılayan tahtakurusu kan emdikten sonra köşesine çekilerek emdiği kanı sindirene kadar dinlenme halindedir. Özellikle geceleri aktif bir halde hareket halinde olan bu haşere türü, küçük ve ufacık olduğu için çok rahat saklanabilir.

Tahta Kurusu ile Mücadele

Hiç beslenmeden 550 gün yaşayabilen tahtakurusu eve, iş yerlerine ve diğer yaşam alanlarına bulaştığı andan itibaren çoğalır ve kısa zaman içinde ürer. Tahtakurusunun bulaştığı yerlere ilaçlama yapmadan tahtakurusundan kurtulmak mümkün değildir. Biz firma olarak sizlere konusunda uzmanlaşmış kişilerle hizmet sunmaktayız. Tahtakurusu ilaçlama özellikle kokulu – kokusuz ilaçlama türleri tavsiye edilir. Özellikle tahtakuruları evin dört bir yanını sardıysa sizlere tavsiyemiz kesinlikle bu alanda uzman kişiler tarafından kokulu ilaçlama yöntemini seçiniz. Sağlık Bakanlığı onayı olmayan ve özellikle son yıllarda piyasamıza giren Çin’den getirilmiş ucuz ve kalitesiz ilaçlar istenilen verimi vermemekle beraber, insan sağlığına da ciddi sorunlar vermektedir. Firma olarak biz sizlere Sağlık Bakanlığı onayından geçmiş olan ilaçlarla ve Avrupa Birliği standartlarına uygun ilaçlama yapmaktan mutluluk duyarız. Güler yüzlü ve çalışkan ekibimizle siz değerli müşterilerimizin hizmetinizdeyiz.

, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir