Örümcek ile Mücadele

Örümcek ile Mücadele

Örümcek Dünya’nın her bölgesinde her iklim koşuluna ayak uydurabilen zehirli canlılar arasındadır. Büyüklükleri bulundukları ortama ya da türüne göre değişiklik gösterir. Yumurtalama yöntemi ile çoğalırlar. Dişi örümcek yumurtalarını kendi yaptığı bir kese içerisinde toplar ve yumurtalar açılana kadar yanlarından ayrılmaz.

Örümcek zehiri insanı öldürecek kadar kuvvetlidir. Bazı örümcekler avlarını kurdukları ağlar ile yakalarlar. Ağa takılan sinek ya da böcek gibi avlar çırpındıkça daha da yapışırlar. Bazı örümcek çeşitleri ise avlarını kovalayarak ya da tuzak kurarak yakarlar.

Beslenmesini böcek, sinek, ufak sürüngenler ve yavru kuşlar ile sağlayan örümcek oldukça aç canlılardır. Çiftleşme sonrasında dişi örümcek; erkek örümcek bölgeyi terk etmemesi durumunda zehirleyerek öldürür. Örümcekler tek başına yaşarlar.

İnsanların bulunduğu ortama ve yaşam alanlarına girerek yuva yapan örümcek ile mücadele oldukça zordur. Zehirli olup olmadığını anlamak mümkün olmayacağı için özellikle bahçeli evleri olan insanların ilaçlama firmaları ile görüşüp örümcek ilaçlama hakkında destek almaları gerekmektedir.

Örümcek ile mücadele için böcek ilaçlama servislerini kurduk. Tüm illerde bulunan örümcek ilaçlama şubelerimiz ile sizlere sürekli hizmet vermekteyiz.

, , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir