Mite ile mücadele

Mite, gözle görülemeyecek kadar küçük bir parazittir. Miteın diğer adı da “akar”dır. Besin ihtiyaçlarını deri döküntüleri ile sağlarlar. 250 türü bulunur. Mite,  pis olan her yerde yaşar. Miteler çok küçük canlılardır ve 1 gram deri ile binlerce mite beslenebilir. Türlerine göre yapıları ve renkleri değişiklik gösterir. Mitelerde 8 bacak ve keskin bir ağız bulunur. Mite haşeresinin diğer adı da akar’dır. Mitelar özellikle insanların yorganları, battaniyeleri, çocukların peluş oyuncaklarında sıkça bulunur. Gözle görülemedikleri için fark etmemiz imkânsızdır. İnsanların üzerinde binlerce mite yaşar.
Mite,  insanlara hastalık bulaştıran canlılardandır. Bulundukları yerlere bıraktıkları dışkılarını hava yolu ile soluyan insanlarda, bronşit ve astım gibi hastalıklara neden olurlar.

Mite ile nasıl mücadele edilmelidir?

Mite ile mücadele etmek kendi başımıza yapacağımız zor bir işlem değil imkansızdır. Bunun nedeni miteların görünmüyor olmalarıdır. Evdeki halı ve eşyaları yıkayarak bu canlılardan tamamen kurtulmak mümkün değildir. Yani evlerinizi mutlaka yasal bir ilaçlama firmasına ilaçlatmamız gerekmektedir. Mite ile mücadelede ilaçlama firmasının yararı oldukça fazladır ve mitelara kesin çözüm bulmaktadır. Mite ile mücadelede ziraat mühendisleri kontrolünde hazırlanan ilaçları kullanan ilaçlama elemanları profesyonel bir şekilde ilaçlamanızı yapar ve sizlere gerekli olan tüm evrakları verir.

, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir