Kulağakaçan ile mücadele

Kulağakaçan böceğinin 900 türü bulunmaktadır. Ortalama boyları 2-3cm’dir. 6 bacakları ve kuyruklarında penseye benzeyen bir kıskaçları vardır. Uzun ve ince bir yapıya sahiptirler ve kafalarında 2 adet antenleri vardır.

Erkek kulağakaçan böceğinin antenleri kıvrıktır, dişinin ise antenleri düzdür. Çok hızlı hareket ederler. Tarla ve bahçelerdeki meyve, sebzelerle beslenirler ve bu ürünlere zarar verirler. Kulağakaçan en çok yaprakların, taşların altında ve yeşillik olan yerlerde bulunur.

Renkleri sarı ve kahverengi olan kulağakaçan böcekleri, ev içlerinde mutfak ve banyo gibi alanlara yerleşirler ve evde buldukları gıda maddeleri ile beslenirler. Kulağakaçan böcekleri geceleri uyuyan insanların kulaklarına girerek, penseye benzer kıskaçları ile kulak zarını patlatabilirler.

Kulağakaçan ile mücadele nasıl edilir?

Kulağakaçan ile mücadele basit bir işlem değildir ve bireysel olarak yapılmaması gerekir. Yapıldığı takdirde hem size hem de çevrenizdekilere zarar verebilirsiniz. Kulağakaçan ile mücadele edebilmek için yuvalarını bulmak gerekir ki sorun kökten çözülsün. Kulağakaçan ile mücadele etmek için bu işe yıllarını vermiş yasal bir firma araştırıp bulunmalıdır. İlaçlama firmasından gelen ilaçlama elemanları bu ilaçlama işlemini profesyonel bir şekilde yapıp gerekli olan tüm evrakları size vermelidir.

, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir