Körfez İlaçlama

korfez-bocek-ilaclamaKörfez ilaçlama firmaları, Kocaeli’nin Körfez ilçesinde tüm mekanlar için haşere ilaçlama hizmeti vermektedir. Körfez Marmara Bölgesi’nde Kocaeli iline bağlı bir ilçedir. Kelime anlamı olarak körfez, denizlerin kara alanının dışında oluşturdukları göle benzeyen dar su çıkıntısı şeklinde tanımlanmaktadır. Kocaeli ilçesi olan Körfez’de adını kelime anlamından almıştır. Çünkü ilçe belirtilen şekilde bir su çıkıntısının etrafında kuruludur.  Körfezler deniz taşıtlarının barınması için en elverişli alanlardır. Bu nedenle deniz ticareti açısından önemli rol oynarlar. Körfez ilçesi de ticari açıdan sahip olduğu bu doğal koşuldan faydalanmaktadır. Bunun yanı sıra kimyasal ve petrol alanında faaliyetini sürdüren ülkemizin en önemli işletmeleri de Körfez ilçesinde yer almakta ve istihdam sağlamaktadır. İlçenin nüfusu bölgede son yapılan sayımlara göre 150.000 kişiye yaklaşmıştır.

Körfez ilçesinde denizden iç kesimlere doğru gidildikçe yeşil alanların arttığı izlenmektedir. Yeşil alanların ve bitki örtüsünün yoğunlaştığı bölgeler başta olmak üzere dünyanın hemen her yerinde varlığını sürdürebilen böcekler ve türleri körfez ilçesinde de insanların sağlığını ve yiyecek maddesi, tahta eşyalar ve tarım ürünleri gibi sahip oldukları diğer şeyleri tehdit etmektedir. İzmit Körfez böcek ilaçlama firmaları Körfez halkını tüm haşere türlerinin zararlarından korumak için faaliyet göstermektedir.  Yalnız evler, iş yerleri, kamusal alanlar gibi kapalı alanlar değil haşerelerin, yılan, akrep vb. haşere türlerinin görülebileceği açık alanlarda Kocaeli Körfez ilaçlama servisleri tarafından ilaçlanabilmektedir. Son zamanlarda özellikle taşıdığı mikroptan dolayı bulaştırdığı hastalık ölümcül sonuçlar doğurabilen ve mutlaka tedbir alınması gereken kenelere karşı da Kocaeli ilaçlama firmaları açık alanlarda ilaçlama hizmeti vermektedir. Kapalı alanlarda yaygın olarak görülen böcek türleri arasında ise karafatma, kalorifer böceği, ev hatta lağım fareleri vb. böcekler sayılabilir.

Kapalı alanlarda böcek ilaçlama hizmeti 3 farklı şekilde uygulanmaktadır. Jel, kokulu ve kokusuz ilaçlama türlerinden hangisinin kullanılacağı ise ortamda bulunan böcek türüne göre kararlaştırılır. Tüm böcekler ve türleri hakkında gerekli eğitimi almış ve yeterli bilgiye sahip olan Kocaeli Körfez haşere ilaçlama servisleri yaşam alanınızda bulunan böceği tespit ederek, böceğin türü ve özelliklerine göre  en doğru ilaçlama yöntemini belirler. Tütünçiftlik ilaçlama fiyatları ise hem uygulanacak olan ilaçlama yöntemine hem de ilaçlanacak alanın metrekaresine göre değişiklik göstermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir