Keneden Kurtulma Yöntemleri

Son yıllarda Dünya genelinde binlerce insanın ölümüne sebep olan kene; bine yakın türü olan, sekiz bacaklı, ortalama 10mm ile 15 mm arasında değişen insan ya da hayvan kanı ile beslenen canlılardır.

Ülkemizde de son yıllardan artan kene ısırması sonucu Kırım Kongo Kanamalı Ateş hastalığına yakalanıp ölenlerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Özellikle ihmalkârlık nedeni ile kırsal kesimde yaşayan insanlar hayatını kaybetmektedir.

İlaçlama firması olarak yıllardır verdiğimiz haşere ilaçlama hizmetleri ile siz değerli müşterilerimizin sağlığını korumak için çalışmaktayız.

İlkbahar aylarının da gelmesi ile artan kene ısırması vakalarını önlemek amacı ile kene ile mücadele konusunda bireysel olarak yapmamız ve dikkat etmemiz gereken huşuları öğrenmek ve uygulamak gerekmektedir.

Öncelikle kene bize hayvanlardan bulaşabilir. Bunun için evde ya da etrafınızda hayvan besleniyor ise mutlaka veterinere götürüp ilaçlamalarının yapılmasını sağlamak gerekmektedir.

Sonrasında özellikle otluk, ormanlık bölgelerde dikkatli davranmalıyız. Çıplak ayakla dolaşmamalı, açık renk kıyafetler giymeli, çorapları pantolonunuzun üstüne çekerek bazı önlemler alınmış olur. Eve gelindiğinde ise mutlaka vücudunuzu kontrol etmelisiniz. Kene vücuda gelir gelmez kanı emmeye başlamaz bu yüzden erken fark ederseniz erken müdahale etme şansınız daha yüksek olacaktır.

Yukarıda belirtilen yöntemler sadece korunmanızı sağlar iken aslında kesin çözüm için bölge genelinde ilaçlama yapılması gerekmektedir. Bizde ilaçlama firması olarak kene ilaçlama konusunda uzaman kadromuz ile sizlere hizmet vermekteyiz.

 

, , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir