Kartepe İlaçlama

kartepe-bocek-ilaclamaKocaeli’nin en doğu bölümünde yer alan Kartepe, İzmit ilçesine bağlı bir semt iken, artan nüfusuna paralel olarak ilçe statüsüne yükselmiştir. Sapanca Gölü ile sınırı olan Kartepe, ülkemizin de en büyük üçüncü kayak merkezinin bulunduğu bir ilçedir. Nüfusu her geçen gün artan ilçede; otel, konut, iş yerleri, restoran gibi alanların sayısı da hızlı bir biçimde çoğalmaktadır. Hem artan nüfus hem de bu ilçenin iklimi sebebiyle Kartepe ilaçlama şirketlerinin sayısı da artış göstermektedir. Özellikle akrep, yılan ve kırkayak gibi zehirli haşerelerin yoğun olarak görüldüğü bu ilçede haşerelerden kurtulmak için yaz aylarında daha sık ilaçlama yapılmaktadır.

 

Otel, pansiyon, iş yeri, bina gibi alanlar için sıklıkla uygulama yapan Kartepe böcek ilaçlama şirketleri, bu alanlardaki haşereleri yok etmek için sıvı ilaçlar ya da farklı ilaçlama yöntemleri ile uygulanabilen ve haşere türüne göre belirlenen katı ve toz ilaçlar kullanarak da işlem yapabilmektedir. Kocaeli’nin en küçük ilçelerinden biri olan Kartepe ilaçlama işlemlerinin sık yapıldığı bir ilçe olduğu gibi, ilaçlamaya bağlı şekilde oluşan zehirlenme durumlarının da yoğun olarak rastlandığı bir alandır. Bu nedenle Kartepe ilaçlama firmalarından hizmet alırken de, her firmaya itimat etmemek gerektiği gibi, sağlık bakanlığı onayı hususunda dikkatli olmak şarttır.

 

Kalitesiz ilaçlar kullanarak haşerelere karşı mücadele eden ve sağlığı açıkça tehdit ettiği gibi çevre sağlığı açısından da tehdit oluşturan firmalardan hizmet almamak gerektiği gibi, tecrübesiz olan ve haşere mücadelesi konusunda detaylı bilgiye sahip olmayan Kocaeli ilaçlama firmalarına da kesinlikle ilaçlama yaptırılmamalıdır. Ucuz ilaçlama fiyatları ile haşerelere karşı mücadele ederek, sağlık açısından olduğu gibi maddi açıdan da birçok soruna yol açan işletmeler konusunda dikkatli olmak ve güven vermeyen firmaları kesinlikle tercih etmemek gereklidir. Yasal izin belgelerine sahip olan Kocaeli ilaçlama firmanızı arayarak ilaçlama hakkında detaylı bilgi ve Kartepe ilaçlama fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

, , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir