İzmitte Böcek İlaçlama

izmit-kocaeli-ilaclamaKocaeli’nin en gelişmiş ilçelerinin başında gelen İzmit’te haşere ve kemirgenlere karşı böcek ilaçlama uygulamaları sıklıkla yapılmaktadır. Kocaeli ilçeleri arasında en gelişmiş ve en kalabalık bölgelerden biri olan İzmit ilaçlama faaliyetlerinin yoğun olarak yapıldığı alanların başında gelmekle birlikte, bu ilçede gerek açık gerekse kapalı alanlarda zararlı canlılara çok sık rastlanmaktadır. Kandıra, Derince ve Kartepe ilçeleri ile komşu olan İzmit ilaçlama firması sayısının da oldukça fazla olduğu bir ilçedir. Hamam böceği, karınca, sinek gibi haşerelerin yanı sıra; pire ve kene gibi ölüme yol açabilecek salgın hastalıkların taşıyıcılığını yapan haşerelere de sıklıkla rastlanan İzmit’te iç mekanlar için olduğu kadar, açık alanlarda da ilaçlama uygulamaları yapılmaktadır.

 

Kocaeli ilaçlama firmaları tarafından en fazla ilaçlama yapılan ilçelerden biri olan İzmit’te  Yenidoğan, Gündoğdu, Alikahya gibi semtler için olduğu kadar; Yenişehir ve Saraybahçe semtleri için de sıklıkla uygulama yapılmaktadır. Sıvı böcek ilaçları kullanılarak yapılan haşere mücadelesi için özellikle cafe, restoran ya da yemekhane gibi alanlarda jel ve toz ilaçlar da kullanılabilmektedir. İzmitte böcek ilaçlama uygulamaları için kaliteli ve sağlık bakanlığından onaylı olan firmalar tarafından hizmet almak son derece önemli olduğu bireysel yöntemlere başvurarak haşereler ile mücadele etmeye çalışmamak da önem taşır. Kaliteli böcek ilaçları kullanılarak yapılsa dahi, yanlış ilaçlama yöntemleri; haşerelere karşı sonuç vermemekle birlikte, sağlıksal sorunlara da neden olabilecektir. Bu nedenle haşereler ile mücadele için kaliteli böcek ilaçları kullanan ve haşere ilaçlama konusunda uzman yöntemler geliştirebilen firmalardan hizmet almak gereklidir.

 

İzmit ilaçlama uygulamalarının büyük çoğunluğu; pire, tahtakurusu ve bit gibi parazit haşerelere karşı yapıldığı gibi hamam böceği ve fare için de sıklıkla uygulama yapılmaktadır. Çiftlik, tarla, fabrika gibi alanlar için yoğun olarak yapılan haşere ve fare mücadelesi için kaliteli böcek ilaçları kullanan İzmit ilaçlama firmaları tarafından hizmet almak şarttır.

, , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir