İzmit Hastane İlaçlama

İzmit Hastane İlaçlama, İzmit İlaçlama bünyesinde yer alan, her daim temiz ve steril olması gereken hastanelerimizin böcek ve haşere problemlerine karşı geliştirilmiş olan bir ilaçlama hizmetidir. 

HASTANELER NEDEN İLAÇLANMALIDIR?

Hastaneler, genellikle temiz tutulmasına özen gösterilen, temiz olması gereken önemli toplum kuruluşlarındandır. Çok fazla sayıda insanın ziyaret ettiği, günlerce kaldığı, tedavi gördüğü, her türlü yolla mikrobik rahatsızlıkları rahatlıkla edinebileceği ortamlar olması sebebiyle, temizliğiyle ekstra ilgilenmelidir. Bu sebeple herhangi bir böcek ve haşere problemi kabul edilemez problemlerden biridir. Böcek ve haşere problemi saptanan bir hastanenin çok fazla bir süre geçmeden derhal ilaçlanması gerekmektedir. Sürekli aktif olmaları sebebiyle, bu zararlı canlıların hasta ve hasta yakınlarına zarar verme ihtimalleri oldukça yüksektir. Bu zararlı böcek ve haşerelerin birlikte taşıdıkları mikropların sağlıklı bir bünyede bıraktığı etkileri düşünecek olursak, hasta ve bakıma muhtaç bünyelerin ne denli etkilenebileceğini kestirmek zor olmayacaktır. Bu sebeple, hastanelerde görülen böcek ve haşere problemlerine derhal müdahale edilmeli ve bir hastane ilaçlama firmasıyla irtibata geçilmelidir.

HASTANE İLAÇLAMA YÖNTEMLERİ

Hastane ilaçlamaları konut ilaçlamalarında olduğu gibi katı ve sıvı ilaçlama yöntemleriyle ilaçlanmaktadır. Fakat hastaneler sürekli açık olmak durumunda olan binalar oldukları için, hastane ilaçlamalarında farklı metodlar uygulanabilmektedir. Özellikle daha hızlı tesir eden ve kısa süre içerisinde problemi ortadan kaldıran ilaçlama yöntemleri hastane ilaçlamalarında sıklıkla tercih edilmektedir. Örneğin, sıvı ilaçlamalarında kullanılan püskürtme tekniği, yarım saat içerisinde etki eden ve bu zaman diliminden sonra günlük yaşantıya dönmeyi garantileyen bir ilaçlama tekniğidir. Bu sebeple hastane ilaçlamaları için idealdir. Aynı şekilde katı ilaçlama grubunda yer alan jel ilaçlama da, hasta ve yakınlarına soluma yoluyla zarar vermeyen, kısa süre içerisinde etki göstererek problemi ortadan kaldıran bir ilaçlama yöntemidir. Jel ilaçlar içerisindeki bileşenler sayesinde imha edilmek istenilen canlıyı bir besin maddesi gibi uyarmakta ve canlıyı kendine çekmektedir. Jeli besin maddesi olarak algılayıp yiyen böcek ve haşereler de kısa süre sonra zehirlenerek yok olmaktadır. Daha çok fare imhalarında kullanılan kapan tarzı düzenekler de yine hastane ilaçlamalarında kullanılan yöntemlerden bir tanesidir. 

Hastane ilaçlamaları, hasta ve hasta yakınları, aynı şekilde hastane çalışanlarının sağlığı açısından oldukça önemli ilaçlama hizmetleridir. İzmit halkının bu tarz bir mağduriyet yaşamaması ve hastanelerimizin daha steril daha sağlıklı mekanlar olması için geliştirilen İzmit Hastane İlaçlama, profesyonel ekipleriyle, hızlı ve etkili hizmetle sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir