İzmir Fare İlaçlama

izmir-fare-ilaclamaİzmir fare ilaçlama firmaları, başta sonbahar ayları olmak üzere, yılın diğer aylarında da yoğun biçimde; gerek homojen ve heterojen sıvı ilaçlar ile gerekse katı ilaçlar ya da fare tuzakları kullanarak İzmir’de fare ile mücadele için uygulama yapmaktadır. Kemirgenlerin özellikle kömürlük, çatı ve çöplük yakınları ile denize yakın alanlarda görüldüğü bu kentte, fareden kurtulmak için yapılan uygulamalarda kullanılan ilaçların kalitesi ve ilaçlama yöntemi oldukça önemlidir. Sıvı karışımlar kullanılarak yapılan ilaçlama uygulamalarında, kokulu nitelikteki ilaçların kullanılması gerekli olduğu gibi; alanın boşaltılmasına gerek duyulmayan kokusuz ilaçlar fareler üzerinde hiçbir etki göstermeyecektir.

Bergama, Ödemiş ve Tire gibi ilçelerde çok sık görülen fare sorunu tarlalar açısından ciddi sorun oluşturduğu gibi; Konak, Çeşme, Bornova ve Karşıyaka gibi ilçelerde iç mekanlara giriş yaparak hem eşyalara için hem de besin maddeleri ve insan sağlığı açısından büyük sorun oluşturur. Fare ile mücadele için yapılan uygulamaların özellikle kış döneminde hız kazandığı İzmir’de fare ilaçlama işlemleri için bireysel çabalara başvurmamak ve profesyonel firmalardan hizmet almak gereklidir. Amatör olarak yapılan fare mücadelesi, sağlıksal sorunlara davetiye çıkaracağı gibi kemirgenlere karşı da etki göstermeyecektir. Açık alanlarda; kirli ve loş alanlarda yuva yapan fare, kapalı mekanlarda dolap arkası, mutfak ve banyo dolapları, beyaz eşya arkası ya da kıyafet dolapları gibi alanlara girerek, ciddi sorunlara yol açabilmektedir. Fabrika, restoran, otel ve yurt gibi alanlar için çok sık yapılan fare ilaçlama İzmir kentinde, binlerce kişinin sağlığını doğrudan etkilemektedir.

İzmir fare ilaçlama şirketlerinden, bu kentteki fare sorunu için, iç ya da dış mekanlarda hizmet alırken, firmanın kalitesine ve sağlık bakanlığından onaylı olmasına dikkat etmek şart olduğu gibi; yapılan uygulamalarda kullanılan ilaçların kalitesine ve ilaçlama yöntemine de dikkat etmek şarttır. Basit yöntemler ile yapılan işlemler, başarılı sonuçlar sağlayamayacağı gibi, kimyasal ilaçların yanlış biçimde kullanılması zehirlenmeye dahi neden olabilmektedir. Bu nedenle fareleri yok etmek için yapılan uygulamalarda kullanılacak olan ilaçların kalitesi ve kullanım şekli konusunda bilinçli olan İzmir ilaçlama firmaları tarafından hizmet almak gereklidir.

, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir