İstanbul Pire İlaçlama

pire-ilaclamaKüçük ve ufak bir haşere türü olan pire kan emici olup doğada 1.600 civarında türü olan böceklerin genel adıdır. Pire, dünyanın dört bir yanına dağılmıştır. Gelişmiş vücut yapıları sayesinde memelerin ve kuşların derisine tutunarak kanlarını emerler ve bir canlıdan diğer bir canlıya geçerken bünyesinde bulunan tehlikeli hastalıkları diğer bir canlıya bulaştırabilirler. Özellikle İstanbul gibi gelişmiş ve gelişmekte olan ve nüfus kalabalığı bakımından Türkiye’nin en çok nüfusuna sahip olan İstanbul’da görünecek bir pire vakasının diğer illere göre çok daha büyük zararlar ortaya çıkaracağı unutulmamalıdır. Pire haşeresi kedi, köpek, insan ve kümes hayvanlarında(tavuk, horoz, hindi …) bulunmaktadırlar. Bu bakımdan Marmara Bölgesi kümes hayvancılığında yurdumuzda ilk sırayı alan bölgemizdir. Bu yüzden pire konusuna daha çok dikkat edilmeli zamanında ilaçlama ile bu haşere türünün önüne geçirilmelidir. Sağlık Bakanlığı onaylı olmayan ilaçlama türü tercih edilmemelidir. İstanbul’da hizmet veren firmamızla en kısa zamanda iletişime geçebilir. Pire ilaçlama konusunda bilgi alabilirsiniz.

Pirenin Zararları

Memelilerin ve kuşların kanlarını emerek yaşamlarını sürdürürler. Burada dikkat edilmesi ve üzerinde durulması gereken diğer bir husus ise çok zararlı ve öldürücü etkisi bulunan kemirgen sınıfının da birer memeli olduğunu unutmamak gerekir. Fareden aldığı öldürücü bir virüs insan taşıması söz konusu olan bu haşere türü çoğu zaman başımıza beklediğimizden çok daha derin hasarlar getirebilir. Ergin bir pirenin boyu 5 mm’dir. Kendi boylarının 200 katı daha fazla zıplama özelliğine sahip olan bu canlı türünün ortalama ömrü bir yıldır.

Pireler de birçok haşere türü gibi yumurtlayarak ürerler. Yumurtalarını, konakladığı canlı türünün vücudunda barındırırlar. Yumurtaları gözle görünmeyecek kadar küçüktürler yumurtaları, bu yüzden canlılar bu yumurtaları fark edemezler. Yumurtalardan çok küçük, bacaksız larvalar çıkar. Pire kendi bünyesinin 15 katı kadar kan emme yeteneğine sahiptir ve kendi boyundan 200 katı kadar fazla zıpladıkları için yakalanmaları oldukça güçtür.

Mücadele Yöntemleri

Pire ile mücadele profesyonel ekip çalışmasıyla yapılması gereklidir. Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlar kullanılması siz ve çevrenizdeki kişilerin sağlığı için son derece önem arz etmektedir. Evinizde evcil hayvan besliyorsanız periyodik bir şekilde ilaçlama yaptırmanızı öneririz. Özellikle insanların ortak kullanım alanları olan yerlerin periyodik ve düzenli bir şekilde ilaçlanması çok önemlidir. Pire ile mücadele biz firma olarak sizlere doğru kişilerle çalışılmasını, bu işi meslek edinmiş kişilerle ilaçlama yaptırmanızı ve mutlak suretle Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlar kullanılmanızı öneriyoruz. Sizlere haftanın yedi günü hizmet vermekte olan firmamızı arayarak daha detaylı bilgi alabilir, ilaçlama yapılması için sipariş verebilirsiniz. İstanbul’un bütün semtlerine yüzde yüz garantili ilaçlama servisi yapmaktayız. Profesyonel ve güler yüzlü ekibimizle siz değerli İstanbulluların sağlığı bizim için önemlidir.

,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir