Hamam Böceği

Hamam böceği ilaçlama; dünya üzerinde en fazla görülen ve birçok hastalığın temel nedenleri arasında yer aldığı kabul gören hamam böceğinden kurtulmak için en hızlı ve etkili yöntemdir. Çok hızlı üreyen ve akla gelebilecek her şey ile beslenebilen bu haşerelerden kurtulmak için bireysel ya da doğal mücadele yöntemleri, hiçbir şekilde yanıt vermediği gibi, kimi zaman bu canlıların ortamda çoğalmasına ve mücadelesinin zorlaşmasına neden olmaktadır. 1,5 cm ile 3,5 cm arasında değişebilen büyüklüğe sahip olan, algıları son derece gelişmiş olan, iyi gizlenen ve oldukça dayanıklı olan bu haşerelerden kurtulmak görünenden çok daha zordur. Kısa sürede alanı istila eden ve besin bulma konusunda zorluk çekmeyen hamam böceği ilaçlama yapılmadan yok edilmemekle birlikte, bu haşerelerin çok yoğun olduğu alanlarda tek ilaçlama dahi yok edilmelerini sağlayamamaktadır. Bu nedenle hamam böceğini yok etmek için, bu haşereler alanı sarmadan uygulama yapılması gerektiği gibi mücadele için etkili ilaçlar kullanmak da şarttır.

 

Hamamböceği ilaçlaması; birçok farklı yöntem ve ilaç türü kullanılarak yapılabilir. Bu zararlılar ile mücadele için tercih edilen ilaç yöntemi, uygulama yapılacak alana ve alandaki böcek yoğunluğuna göre belirlenmelidir. Restoran, yemekhaneler, fırın gibi gıda işletmeleri için yapılan hamam böceği ilaçlamasında, sıvı ilaçlara ek olarak jel ilaçlar kullanılabilmektedir. Sıvı ilaç yönteminde, böceklere karşı anında ve etkili çözüm sağlanacağı gibi alanın en az yarım saat kadar kapalı tutulması gerekecektir. Bunun yanı sıra jel ilaçlar ile yapılan mücadele yönteminde, kapalı alanın kullanımının ertelenmesine gerek kalmayacağı gibi haşerelerin ölmesi zaman alacaktır. Dolap içlerine, kapı ve pencere aralıklarına ve hamam böceğinin sık görüldüğü diğer alanlara, enjektör yardımıyla yerleştirilen jel ilaçlar, haşerenin ilacı tüketme sürecine bağlı olarak 3 ya da 4 günde sonuç vermektedir. Hamam böceğinden kurtulabilmek için bu haşerelerin sıklıkla giriş yaptığı alanlarda, sıvı ilaçlara ek olarak jel ilaç da kullanmak en etkili çözüm olacaktır. İzmit ilaçlama olarak Kocaeli ve çevre bölgede ilaçlama servisimiz yaptığı ilaçlama işlerine garanti verir ve titizlikle yapar.

 

Kalorifer böceği, kakalak, karafatma, amerikan hamam böceği gibi ülkemizde de çok sık görülen bu haşerelerin en büyük zararı kirli alanlarda gezindikten sonra, iç mekanlara giriş yaparak bakteri ve mikrop yaymasıdır. Yiyeceklerin üzerinde de salya ve dışkı bırakarak, sindirim yolu problemlerine neden olan ve alanın hijyenliğini tehdit eden hamamböceğinden kurtulmak için etkili haşere ilaçları kullanmak ve profesyonel şekilde hizmet veren, garanti sunan ve eğitimli elemanlara sahip olan hamam böceği ilaçlama firmaları tarafından hizmet almak gerekir. Ucuz hamam böceği ilaçlama fiyatları ile uygulama yaparak, müşteri kazanmaya çalışan birçok firmanın, kalitesiz ilaçlar kullandığı ve bakanlık onayına sahip olmaksızın uygulama yaparak, halk ve çevre sağlığını apaçık şekilde tehdit ettiği unutulmamalıdır.

, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir