Gebze Böcek İlaçlama

gebze-bocek-ilaclamaGebze ilaçlama servisi olarak, Kocaeli’nin nüfusu en kalabalık olan Gebze ilçesinde açık ve kapalı tüm mekanlarda yaşanan böcek ve haşere sorunlarına karşı ekonomik ilaçlama fiyatları ve etkili sonuç garantisi ile haşere ilaçlama hizmeti vermekteyiz.

Kocaeli’nin batısında yer alan Gebze ilçesi, Anadolu’nun İstanbul’a açılan kapısı konumunda olarak nüfusu 300 binin üzerinde olan bir yerleşim yeridir. Kalabalık nüfusu ve denize yakın konumundan dolayı ilçede sıklıkla yaşanan haşere sorunlarına karşı Gebze ilaçlama firmaları birçok mekânda böcek ilaçlama uygulamaları yapmaktadır.

Haşereler besin kaynağına göre farklı ortamlarda barındıkları için yapılan mücadelede kullanılan ilaçlar ve uygulama yöntemleri de farklıdır. Gebze böcek ilaçlama servisi olarak kullandığımız kaliteli ilaçlar ve ilaçlama konusunda uzman olan ekibimiz her türlü haşere sorununa karşı mücadelede çevresel faktörlere de gereken hassasiyeti göstermektedir. Etrafa bulaşma riski olmayan jel ilaçlama yöntemi yiyeceklerin açıkta bulunduğu veya elektronik aksamların kabloların olduğu yerlerde görülen böcek sorunlarına karşı rahatlıkla uygulanabilmektedir. İnsanların sürekli bulunduğu ortamlarda görülen haşere sorunlarına karşı ise solunum açısından tehlikesi olmayan kokusuz ilaçlama yöntemi uygulanmaktadır. Yoğun kokulu sıvı ilaçlar da püskürtme veya buharlama tekniği ile haşerelerin yoğun olarak görüldüğü açık veya kapalı alanlarda uygulanmaktadır. Direnci yüksek ve mücadelesi zor olan haşereler üzerinde etkili olan bu yöntemin uygulandığı ortamlarda güvenlik önlemleri alınmalıdır.

Sanayi sektörünün atar damarı olan Gebze’de bulunan organize sanayi bölgeleri Türkiye sanayisinin %10’unu karşılamaktadır.  Bu bağlamda ekonomik açıdan birçok kişiye istihdam sağlayan sanayi ve ticari kuruluşların yer aldığı ilçenin sürekli göç alması ile Kocaeli nüfusunun yaklaşık %35’inin barındığı metropoliten bir yerleşim yeri olmuştur. Bu bölgelerde yer alan birçok tesis, imalathane veya depolarında böcek ve kemirgenlerden dolayı oluşabilecek maddi kayıpları önlemek amacı ile Gebze ilaçlama servisleri tarafından ilaçlama hizmeti almaktadır. Sanayi alanlarında kağıt, kumaş, deri gibi ürünlerin üretildiği veya depolandığı yerlerde sıklıkla görülebilen, güve, gümüşçün ve kemirgen sorunu bu ürünlere büyük ölçüde maddi zararlar verebilir. Gıda imalatı yapan veya depolanan yerlerde de sıklıkla görülebilen güve, hamam böceği, karafatma ve kemirgen sorunu profesyonel hizmet veren Gebze ilaçlama firmaları tarafından etkili mücadele yöntemleri ile giderilmektedir. Sanayi alanlarında maddi kayıplara neden olabilen böcek ve haşere türleri, yaşadığımız alanlarda da barınarak çeşitli sağlık sorunlarının başlıca kaynağı olmaktadır. Nüfus yoğunluğuna bağlı olarak insanların yoğun olarak bulunduğu yerlerde iklim koşulları, çevre kirliliği gibi etkenler ile de hızla çoğalan haşereler uygulanan ilaçlarla etkisiz hale getirilse de ortamda bıraktığı yumurtalar uygulanan ilaçlardan etkilenmemektedir. Birçok böcek türü yumurtalarını kapsül paketler halinde bırakır. Bu kapsüller içerisinde onlarca yumurta bulunmaktadır. Dış etkenlere karşı koruyucu nitelikte salgı ile kaplı yumurtalar uygulanan ilaçlardan etkilenmeyerek uygun sıcaklık ortamında yaklaşık 1 hafta içerisinde açılacaktır. Bu nedenle yapılan böcek ilaçlama işleminden etkili sonuç alabilmek için, ilaçtan etkilenmeyen yumurtaların açılma süreleri de dikkate alınarak uygulamanın tekrar yapılması gerekir.

Haşere ilaçlama işleminin sıkça gerek duyulduğu Gebze gibi kalabalık yerlerde sayıca artan ilaçlama firmaları arasında yasal yükümlülüklere uymadan sağlıksız ve amatörce uygulamalar yapan Gebze ilaçlama servisleri de faaliyet göstermektedir. Bu servislerin maliyeti düşürmek için kullandıkları kalitesiz ilaçlar haşereler üzerinde etkili sonuç vermediği gibi sağlık açısından ciddi sorunlara neden olmakla beraber yaptıkları amatörce uygulamalar ortamda maddi kayıplara da neden olmaktadır. Bu nedenle ucuz ilaçlama fiyatları ile verdikleri kalitesiz hizmet pahalıya mal olmaktadır.  Gebze ilaçlama firmaları arasında tercih yaparken sunulan hizmetin kalitesi açısından kullandıkları ilaçların sağlık bakanlığınca onaylı olup olmadığını ve firmanın gerekli yasal izin belgelerine sahip olup olmadığını öğrenmeden karar vermeyin.

, , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir