Derince İlaçlama

derince-ilaclamaDerince Kocaeli’nin körfezinin en derin olduğu yerde kurulan liman inşaatı ile yerleşime konu olan bir yerdir ve ismini de bu coğrafi özelliğinden almıştır.  İlçede yerleşim 1887 yıllarında Kırım, Balkanlar ve Kafkaslardan gerçekleşen göçler ile başlamış. 1900 lü yılların başı itibari ile tamamlanan limanın ardından zamanla artmıştır. Son olarak 1936 yılında Romanya göçmenlerine bölgede araziler verilmiştir. Zaman içinde nüfus dışında ekonomik açıdan da gelişme gösteren ilçe kayda değer yerleşim yerlerinden biri haline gelmiştir. İlçede ön plana çıkan yerler ise 60 Evler Harikalar Sahili, Taşköprü, Tahtalı Göleti, Mersincik Mesire Alanı ve şifalı bir su olarak tarihe geçen Çenesuyunun çıktığı yerlerdir.

 

Derince ilçesinde limanın yanı sıra zamanla kurulan makine, kimya ve yem fabrikaları gibi işletmeler dışında tarımcılık da yerleşik halkın ekonomisinde önemli yer tutmaktadır.  İlçe de Toprak Mahsulleri Ofisi’de bulunmaktadır. Tarımcılığın önemli olduğu bir yerleşim yeri olarak Derince’de ki tarım ürünlerinin korunabilmesi için tarım alanlarının mahsullere zarar verebilecek çeşitli haşere türlerinden korunması gerekir. Bunun en etkili yöntemi ilaçlamadır. Derince ilaçlama uzman kadrosu ile bölgede etkili olarak ilaçlama hizmeti vermektedir. Yalnız tarım alanlarındaki ürünleri değil insanların sağılığının korunması için yaşam alanlarının da birçok zararı bulunan böcek ve türlerinden temizlenmesi gerekir. Dünya üzerinde neredeyse böceklerden daha hızlı üreyebilen canlı türü bulunmadığından bu zararlılarla ferdi olarak başa çıkmak olanak dahilinde değildir. Bu nedenle Derince ilaçlama böcek ve türlerinin bulunduğu açık ya da kapalı alanların ilaçlanması işlemini gerçekleştirmektedir.  İlaçlama hizmetini tamamen Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı olarak gerçekleştiren Kocaeli ilaçlama yine bakanlığın belirlemiş olduğu tüm koşulları yerine getirmektedir.

İlaçlama işleminde kullanılan maddeler çeşitli kimyasallar olduğundan bilinçsizce yapılan bir uygulama da kullanılan yasa dışı bir ilaç da halkın sağlığını, ölümcül hastalıklara neden olan mikropları bulaştıran ya da zehir taşıyan böcekler kadar tehdit edebilir. Derince ilaçlama konu ile ilgili olarak bakanlıktan gerekli eğitimleri almış ve yine bakanlıktan onaylı ilaçları kullanarak hizmet vermektedir. Derince ilaçlama fiyatlarını ve uygulamalar hakkında bilgiyi dilediğiniz zaman firmamız ile irtibata geçerek öğrenebilirsiniz.

, , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir