Böcek İlaçlaması ve Böceklerle Mücadele

Solunumunu hava ile gerçekleştiren böceklerin 700 binden fazla türü vardır ve Dünya’nın her yanına yayılmışlardır. Karada, havada ve suda yaşarlar. İnsan ve hayvan vücutlarında da asalak olarak yaşarlar. Böcekler yaşadıkları bölgelere ve yedikleri yiyeceklere göre vücutları farklılık gösterir. Fakat vücut yapılarının ana bölümleri hepsinde aynıdır. Böceklerin vücutları birçok bölmeden oluşur. Dış iskeletleri genellikle içinde kitin maddesi bulunan bir kabuktan oluşmaktadır bu böcekleri zararlardan korur.

Böcekler, biçimlerine ve kanatlarının sayılarına göre 8’e ayrılır. Bunlar; 1 – Zarkanatlılar 2 – Çiftkanatlılar 3 – Pulkanatlılar 4 – Kınkanatlılar 5 -Düzkanatlılar 6 -Yarım kanatlılar 7 – Damar kanatlılar 8 – Kanatsızlar.

Böceklerle Mücadele

Böcekler insanların yaşam alanlarında olumsuz bir etki yaratmaktadır. Yiyeceklerimize ortak olarak veya insanları ısırarak birçok mikrobu bulaştırırlar ve hastalanmalara sebep olurlar. Bu sebepten dolayı böcek ilaçlaması yaptırmamız gerekmektedir. Böcek ilaçlaması, işinde profesyonel olan bir ilaçlama şirketine yaptırılmalıdır. İlaçları sağlık bakanlığından onaylı, insan ve çevreye hiçbir zararı olmayan ilaçlar olmalıdır. Böcek ilaçlama işlemi sonunda böcek ilaçlama şirketi gerekli olan tüm belgeleri vermelidir ve %100 garanti sağlamalıdır. Böcek ilaçlamasında 3 tür ilaçlama şekli vardır. Bunlar; jel ilaçlama, kokulu ilaçlama ve kokusuz ilaçlamadır. Böcek türüne göre ilaçlama şekli seçilir ve ilaçlama yapılır.

,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir