Böcek ilaçlamanın önemi

Eklembacaklıların, altı bacaklı, çoğu kanatlı ve gövdeleri baş, göğüs, karın olarak eklemlerden oluşmuş hayvanlar sınıfı olan böceklerin, bazı türleri dünya üzerinde ekolojik döngü için son derece gerekli iken bazı türler ise insan hayatı için son derece sakıncalıdır. Hem maddi hem de manevi yönden oldukça olumsuzluklar yaratabilen böcekleri kişisel alanlarımızdan basit yöntemlerle uzak tutmak ise bir hayli zordur.

 

İlaçlama; ev, iş yeri, okul, hastane, fabrika gibi toplumsal ve kapalı alanların yanı sıra, park, bahçe, tarla gibi açık alanlarda da böceklere karşı uygulanabilen sterilize etme işlemidir. Belirli periyotlar halinde düzenli olarak yapılması gereken bu işlem en kesin ve etkili sonucu verir.

 

Haşereler kişisel veya toplumsal alanlarımıza açık kapı ve pencerelerden, kanalizasyon borularında, eskimiş veya çürümüş duvar çatlaklarından sızabilir. Mutfak ve banyo gibi ıslak alanları, mutfak dolaplarını, halı altlarını, kapı ve pencere köşelerini barınmak için tercih eden bu canlılar az miktarda besinle uzun süre hayatlarını idame ettirebilir. Barındıkları alanlarda fark edilmezse kısa süre içinde yumurtlar ve istila haline dönüşürler. Evde uygulanacak basit yöntemler ile böceklerle mücadele etmek zordur. Bunun için mutlaka böcek ilaçlama firmalarından yardım almak gerekir. İnsan hayatına karşı zararlı olan böcek türleri kalorifer böceği, pire, güve, kulağakaçan böceği, ev faresi, akrep, salyangoz, yılan, uyuz böceği, bit, akar, çekirge, gümüş böceği, çıyan, teşbih böceği, tatarcık, sivrisinek, sinek, mite, karınca, hamam böceği, halı böceği, tahta kurdu, kakalak, eşek arısı, mayt, kene, kertenkele, tahta kurusu, lağım faresi, kırkayak, yaban arısı ve örümcektir. Böcek ilaçlama çeşitleri alanın büyüklüğü, böceğin türü ve direncine göre farklılık gösterir. Bunlar;

 

-Sprey ilaçlama

-Kokulu sprey ilaçlama

-Kokusuz sprey ilaçlama

-Jel ilaçlama

-Fare istasyonlarıdır

 

Gazi ilaçlama firması olarak yıllardır en kaliteli, hızlı, güvenilir ve ekonomik hizmet anlayışımızla faaliyetimizi sürdürmekteyiz. Sizde herhangi bir böcek türünden şikayetçiyseniz 7/24 aktif olan müşteri hizmetlerimizi arayarak gerekli bilgi ve yardımı alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir