Böcek İlaçlama Servisleri

bocek-ilaclama-servisleriBöcek ilaçlama servisleri yüzlerce türe sahip haşere türlerine karşı en etkili mücadele yöntemleri ile ilaçlama yapmaktadırlar. Haşere türlerinin biyolojik yapıları ve dirençlerine göre özel olarak hazırlanan ilaçlar haşere ilaçlama şirketleri tarafından uygun dozajda ve ilaçlama yöntemleri ile profesyonelce uygulanmaktadır.  Uygulama öncesi ilaçlama şirketleri tarafından gönderilen profesyonel ekipmanlara sahip elemanlar öncelikle haşerelerin giriş çıkış yerlerini tespit ederler. Sonrasında uygulanacak ilaçlama yöntemine göre ortamda bir takım güvenlik önlemleri alınır. Haşere ilaçlama servisleri haşere türlerine göre özel hazırlanmış ilaçları, haşerenin görüldüğü ortama ve haşere yoğunluğuna göre kokulu sıvı ilaçlama, kokusuz ilaçlama ya da jel ilaçlama yöntemleri ile uygulayabilmektedirler.

Kokulu sıvı ilaçlama yöntemi direnci yüksek olan haşereleri etkisiz hale getirir. Jel ilaçlama ise uygulandığı alanda yiyeceklere bulaşma riski olmadığından en çok mutfak ortamında tercih edilir. Bunun dışında özellikle sulak ve yeşillik alanlara yakın yerlerde türeyen sinek, sivrisinek, tatarcık ilaçlama işleminde sisleme yöntemi uygulanmaktadır. Sisleme yöntemi ile ilaçlama işlemi sineklerin aktif olduğu sabahın erken saatlerinde veya akşam hava kararırken uygulanır. Böcek ilaçlama şirketleri tarafından uygulanan bir diğer yöntemde buharlama yöntemi ile yapılan ilaçlamadır. Buharlama yöntemi özellikle mücadelesi zor olan ve ulaşılması güç yerlere yuvalanan tahta kurdu ilaçlama için uygulanır. Bu yöntem ile ilaç uygulandığı alana çok iyi nüfus ettiği ve sindiği için haşereleri etkisiz hale getirmektedir. Buharlama yöntemi ile akrep ilaçlama, güve ilaçlama, pire ilaçlama gibi uygulamalarda da etkili sonuç alınabilmektedir.

İlaçlama işlemi piyasada bulunan basit ilaçlar ile yapıldığında haşereler üzerinde etkili sonucu vermeyeceği için haşerenin direnç kazanmasına neden olacaktır. Haşere sorunu devam ettiği müddet bu kimyasalları bilinçsizce uygulamaya devam ettiğinizde sağlık açışından son derece tehlikeli boyut kazanabilir. Bu nedenle haşere sorunu yaşadığınızda ilaçlama işini mutlaka ilaçlama konusunda uzman olan firmalar tarafından yaptırın. Böcek ilaçlama servisleri tarafından verilen başlıca hizmetler; ev ilaçlama, apartman ilaçlama, iş yeri ilaçlama, ofis ilaçlama, fırın ilaçlama, cafe ilaçlama, pastane ilaçlama, restoran ilaçlama, otel ilaçlama, hastane ilaçlama, okul ilaçlama, bahçe ilaçlama, park ilaçlama gibi açık ve kapalı tüm mekanlardır.

, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir