Boa Yılanı İlaçlama

Boa Yılanı

Pullu sürüngenler cinsinden olan Boa yılanı; yapıları farklı olsa da Piton yılanı ile benzerlik göstermektedir.  Dişi boa yılanı erkek olanına göre daha iri ve ağırdır. Yaşadıkları bölgeye göre boyutları değişiklik göstermektedir. Ortalama 2 metre ile 4 metre arasında değişir. Bazı bölgelerde 6 metre olanlarına da rastlanmıştır.

Renkleri kahverengi, kahve- kızıl, gri ya da gri-kızıl olarak görülmektedir. Pulları ve desenleri her birinde farklıdır. Desen bakımında çok güzel ve özel yılanlar arasındadır.

Boa yılanı beslenmelerini kuş, kümes hayvanları ya da fare gibi kemirgen grupları ile sağlarlar. Avlarını zehirleri ile öldürmeyen boa yılanı yakaladığı avına dolanır ve boğarak öldürdükten sonra yutarak beslenir. Aç kaldıkları durumlarda insanların yaşadığı bölgeye giren boa yılanı genelde gece avlanır. Gözleri çok iyi görmese de çenelerinin altındaki delikler sayesinde topraktaki titreşimden avlarının nerde olduğunu anlayabilirler.

Yumurtlama yöntemi ile çoğalırlar. Yavru boa yılanı genelde ağaç kütüklerinin içinde bulunurken erişkin boa yılanları ağaç dallarında görülür.

Boa yılanı insanlara yakın bölgelere çok fazla gelmese de aç kaldıkları takdirde kümes hayvanlarına saldırdıkları bilinir bu yüzden özellikle köy hayatı yaşayan bölgelerin çevrede bu yılanı görmeleri dahilin de ilaçlama firmaları ile iletişime geçmeleri gerekmektedir.

Boa yılanı ile mücadele hiç kolay değildir. Tehlikeli sürüngenlerin başında geldiği için yıllardır haşere ilaçlama konusunda verdiğimiz hizmetler ile sizlerin sağlığını korumak için çalışmaktayız. Boa yılanı ilaçlama konusunda da sizlere hizmet vermeye devam etmekteyiz.

 

, , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir