Başiskele İlaçlama

basiskele-bocek-ilaclamaKocaeli ilinin güney bölümünde bulunan Başiskele ilaçlama faaliyetlerinin sık yapıldığı Kocaeli ilçeleri arasında yer almaktadır. Çok yoğun olmayan nüfusuna karşın, gerek ağaçlık alanları gerekse sıcak ve nemli iklimi nedeniyle haşere ve kemirgenlerin sıklıkla görüldüğü ilçelerden biri olan Başiskele böcek ilaçlama işlemlerinin özellikle yaz aylarında yoğun olarak yapıldığı bir ilçedir. Bilhassa, kene, pire ve fare sorununun yaşandığı Başiskele’de ev, bodrum, çatı ve bina gibi alanların yanı sıra; iş yeri, fabrika, yemekhane gibi alanlar için de böcek ilaçlama uygulamaları yapılmaktadır. Tarla ve bahçe gibi alanlar ile yeşillik arazilerin de sık olduğu bu ilçede dış mekan ilaçlamaları da gerek bitkilere zarar veren haşereleri yok etmek, gerekse haşere ya da kemirgenlerin dış mekandan kapalı alanlara girişini engellemek için sıklıkla yapılmaktadır.

Bahçecik, Yuvacık ve Yeniköy gibi semtlerde haşere ve kemirgenlere karşı mücadele eden Başiskele ilaçlama firmaları, bu ilçenin tüm yerleşim alanları için hizmet vermektedir. Kocaeli’nin Gölcük ve Kartepe ilçeleri ile komşu olan Başiskele ilaçlama işlemlerinin yoğun olarak yapıldığı ilçeler arasında yer aldığı gibi açık alan uygulamalarının da en fazla yapıldığı alanların başında gelmektedir. Hamam böceği, karınca ve ağaç kurdu gibi haşere türlerinin de özellikle yaz aylarında büyük sorun yarattığı ilçede, gerek sıvı ilaçlar gerekse takviye ilaçlar kullanılarak, zararlı canlılara karşı mücadele edilmektedir.

İzmit ilaçlama şirketleri, bu ilçede zehirli haşereler, parazitler ve giderlerde yaşayan böcekler ile mücadele için uygulama yaptığı gibi kemirgenlere karşı da genellikle havaların soğumasıyla birlikte yoğun olarak ilaçlama yapmaktadır. Sağlık bakanlığından gerekli ilaçlama yapma onayına sahip olmayan Başiskele haşere ilaçlama firmaları tarafından hizmet almak, bu ilçede hem çevre hem de halk sağlığını tehdit ettiği gibi zararlı canlılara karşı da bir çözüm sağlayamamaktadır. Bu nedenle Başiskele’de ilaçlama servisleri tarafından hizmet alırken, kaliteli ilaçlar kullanan ve garantili uygulama yapan firmaları tercih etmek gereklidir.

, , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir