Ankara İlaçlama

Ankara İlaçlama
Ankara Türkiye’nin başkenti ve en büyük metropollerinden biridir. İç Anadolu bölgesinde bulunmasından ötürü sahip olduğu iklim nedeni ile her tür haşerenin yaşam alanıdır.

Ankara gibi nüfus bakımından kalabalık olan şehirlerde haşere vakasıyla çok sık karşılaşılmaktadır. Ankara Haşere ilaçlama işleminin, periyodik zamanlarla tekrarlanması gerekmektedir.

Ankara ilaçlama, haşere ve böcek ilaçlama konusunda uzman kadrosu ile adından sıkça söz ettirmeyi başaran firmamız, özellikle yaz mevsiminde adından çok daha sık bahsettiren pire haşeresi karşısında yüzde yüz başarı sağlamaktadır. İnsanların ortak kullandığı okullar, parklar, hastaneler, devlet daireleri gibi sıkça karşılaşılan pire haşeresi konusunda garantili bir şekilde ilaçlama yapılmakta ve Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçları tercih etmekteyiz.

İlaçlama Yaptığımız Ankara’nın İlçeleri:
Ankara’nın 25 adet ilçesi vardır ve bunların 15’i metropol ilçedir. Ankara Büyükşehir Belediyesi’de bu metropol ilçeler tarafından oluşur:

Akyurt, Altındağ, Ayaş, Bala, Kızılcahamam, Elmadağ, Etimesgut, Gölbaşı, Kalecik, Haymana, Çankaya, Mamak, Nallıhan, Sincan, Keçiören ve Yenimahalle, Beypazarı, Şereflikoçhisar, Evren, Güdül, Kazan, Çubuk, Pursaklar, Polatlı, Çamlıdere’dir.

Ankara’nın tüm ilçe ve semtlerine garantili, ekonomik ve aynı fiyattan ilaçlama yapmaktayız. Gazi Ankara böcek ilaçlama şirketleri olarak size bir telefon kadar yakınız. Hemen bizi arayın.

İlaçlama Nedir ve Neden Gereklidir ?
İlaçlama ev ve iş yerlerinizin birden çok etkene ya da belirli bir zararlı canlıya karşı yapılan kimyasal ve fiziksel yollarla yapılan mücadeledir. İstenmeyen haşerelere karşı korunması ve haşerelerin uzaklaştırılması için alınan bir takım önlemler anlamına da gelmektedir.

“İlaçlama ne zaman gereklidir?” sorusu sıkça karşılaştığımız bir sorudur. İlk olarak ilaçlama günümüzde kanunlarla sabitlenmiş belirli zaman aralıklarında tekrarlanır. Özellikle yaşamsal alanlarında ilaçlanmaması çeşitli hastalıkları beraberinde getirir.

Günümüzde İlaçlanan Haşereler
Günümüzde en yaygın olan bahçelerde ve tarlalarda bulunan böceklerin ilaçlanmasıdır. Son yıllarda Avrupa Birliği ve Sağlık Bakanlığı’nın kriterleri doğrultusunda haşere ve kemirgen ilaçlama bir standart haline getirilmiştir. Özellikle bu standarda uymayan firmalardan uzak durmanız sizin ve çevrenizdeki kişiler için oldukça önemlidir.

Ankara için sunduğumuz ilaçlama türleri:
Kokulu İlaçlama
Haşerelerin yoğun olarak görüldüğü yerlerde kokulu ilaçlama tercih edilmektedir. Kokulu ilaçlama sıvı şekilde püskürtme yöntemiyle yapılmaktadır. Bu ilaçlama türü özellikle çabuk ve çok sık üreyen hayvanlarda yapılmaktadır. Örneğin; hamamböcekleri kapsüller halinde ürerler ve her bir kapsülde yaklaşık 40 adet yavru bulunur. Yılda ortalama 10 defa yumurtlayan bu haşere türü, dişi ergin hamamböcekleri öldükleri zaman bile yumurta bırakırlar. Bu nedenle haşerelerin yoğun olduğu alanlarda etkili bir ilaçlamanın yapılması gerekmektedir. Kokulu ilaçlamada kısa zaman içinde sonuç alınır. Bu ilaçlama sırasında ilaçlanan alanda bulunmamanız ve hatta evi belli bir süre terk etmeniz gerekebilir. Evcil hayvanlarınızı dışarı çıkarmanız gerekir, çıkarılması mümkün olmayan akvaryum varsa akvaryumun üstü iyice kapatılır ve hava almaması sağlanır.

Kokusuz İlaçlama
Kokusuz ilaçlama sıvı şekilde püskürtme yöntemiyle yapılmaktadır. Kokulu ilaçlamaya göre insan hayatına olumsuz sonuçlar doğurmaz. Bu yüzden mekanınızı veya evinizden ayrılma gibi bir zorunluluğunuz yoktur. Günün herhangi bir saatinde çalıştığınız zamanda bile yapılabilir sadece ilaçlama esnasında açıkta gıda bulundurulmamalıdır, periyodik ilaçlamalarda daha çok kullanılır.
Pire gibi okul ve toplu yaşam alanlarında, temizliğin kişisel veya mekan olarak yetersiz olduğu yerlerde daha çok bu ilaçlama türü tercih edilmektedir. Ayrıca evlerde kalorifer böceği, hamam böceği ve karınca ilaçlaması yapılmalıdır. Tahtakurusu ev içinde bu mevsimde hareketlilik kazanan başka bir haşeredir. Yaz ve bahar aylarında ortaya çıkan ve çok üreyen insanlara hastalık riski bulanan böceklerde de tercih edilen bir yöntemdir.

Jel İlaçlama
Bu yöntem
– Jel ilaçlamanın insanı rahatsız ve zarar verecek bir kokusu yoktur.
– Gerek insanlar için gerekse evcil hayvanlar için zararlı değildir.
– Jel ilaçlamada evden ayrılmanız ve kapı veya pencerelerin kapatılmanıza gerek yoktur.
– Jel ilaçlama uzun süre etkisini devam ettirir.
– Jel ilaçlamada ilacı yiyen haşere yuvasına döner ve orada ölür diğer böcekler bu ölüden beslenirler. Böylece o böceğin ölüsünü yiyen böceklerde ölür ve zincirleme olarak devam eder.
– Çevre ve insan sağlığı üzerinde hiçbir olumsuz etkisi yoktur. Aksine çok uygun bir yöntemdir evde görülen haşereler için önerimiz jel ilaçlama yöntemidir.

, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir