Akrep Nerede Yaşar?

Akrep bilindiği üzere oldukça zehirli canlılar arasındadır. Hemen hemen her bölgede görülen akrep daha çok sıcak iklimin olduğu bölgelerde daha sık görülmektedir. Ülkemizde özellikle Güneydoğu Anadolu Bölgesinde zehirli türlerinin çok sık rastlandığı akrep çeşitleri sarı akrep ve kara akreptir.

Yaşamlarını bireysel olarak sağlayan akrepler sadece çiftleşme döneminde bir araya gelirler. Akrepler kaya altlarında, ağaç kütüklerinde, çürümüş ya da kurumuş ağaç içlerinde, harabelerde ve terk edilmiş barınaklarda yaşarlar. Yaşadıkları yerlerde gündüzleri dinlenir iken gece olduğu zaman beslenmek için ortaya çıkan akrep her türlü böcek ile beslenimini sağlar.

Yapı bakımından oldukça dirençli vücuda sahip olan akrep baş bölgesinden gövdesine göre genişleyen yapısı ve vücudunu kaplayan sert tabaka ile radyasyon gibi tüm dış etkenlere karşı kendini koruyabilmektedir.

Dışarıda aç kalması ve yemek bulmak için evlerin içlerine giren akrep sıklıkla kendine saklanacak bölge olarak kıyafet aralarına, gömlek yada pantolon ceplerine yastı ya da yorganların için hatta ayakkabıların içlerine girerek gizlenirler.

Akrep kendini tehlikede hissetmediği sürece sokmaz ama kıyafetlerin içlerine giren bu canlı kendine karşı bir harekette sokarak insanları oldukça güçlü zehirleri ile sonucu ölümle oluşabilecek durumlara kadar kötü vakalara kadar ulaşabilmektedir.

Evde akrep görülmesi durumunda mutlaka ilaçlama firmaları ile görüşüp akrep ilaçlama konusunda yardım alınmalıdır. 7/24 verdiğimiz haşere ilaçlama hizmeti ile sizlere hem ilaçlama öncesinde hemde ilaçlama sonrasında destek vermekteyiz.

, , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir