Gazi Böcek İlaçlama

Böcek İlaçlama

Tesbih Böceği İlaçlama

Kategori : Böcek İlaçlama | 0 Yorum
Tesbih Böceği

Tesbih Böceği

Tesbih Böceği, vücudu bölmeler halinde olan ve vücudunun alt kısmında birçok ayakları bulunan, genellikle kahverengi ve gri renkli böcektir. Tehlikelere karşı kıvrılarak top şeklini alması nedeniyle tesbih böceği ismini almıştır. Tesbih böcekleri nemli ve rutubetli alanlarda yaşar. Özellikle binaların bodrum katlarında, ormanlık alanların güneş almayan bölgelerinde, taş ve kayalıkların altında sıkça görülür. Tespih böceğinin boyu yaşadığı alanlara göre değişmektedir. Fakat boyları ortalama 3-5 cm arasındadır. Sıcak ve güneşli alanları sevmeyen tesbih böceklerinin yaşam alanları güneş almayan, rutubetli ve nemli yerlerdir. Tesbih böceği dış mekanlardan beslenmesini tarla, bahçe ve ormanlık arazilerde bulunan bitki ve meyvelerin köklerini kemirerek beslenirler. Evl içlerinde nadir görülen tesbih böcekleri, evlerin nemli olan mutfak ve banyo gibi bölgelerinde gezinirler. Ev içlerinde yetiştirilen saksı bitkilerinin yada çiçeklerinin köklerini kemirerek zarar verir.

Sebze ve meyve yetiştirilen, tarla ve bahçelerdeki ürünleri kemirirken, bu bitkilerin üzerine dışkı ve salyalarını bırakan tesbih böcekleri, aynı zamanda bu yolla hastalılkta bulaştırabilen canlılardır. Bu nedenle evlere alınan sebze ve meyveler iyice yıkanmadan kesinlikle tüketilmemelidir. Tesbih böcekleri insanları kesinlikle ısırmazlar.

Tespih böceği ilaçlaması mutlaka yasal ve Sağlık Bakanlığı onaylı çalışan firmalara yaptırılmalıdır. Ferdi olarak tesbih böceği ilaçlaması yapmak çok tehlikelidir. Gazi ilaçlama firması olarak tespih böceği ilaçlamasında kullandığımız ilaçlar etkili ilaçlar olup, ziraat mühendislerimiz tarafından hazırlanmaktadır. Tespih böceğinden kurtulmak için, uygar ilaçlama şirketimizi arayarak, tesbih böceği ilaçlaması talebinde bulunabilirsiniz.

Etiketler: , , ,