Gazi Böcek İlaçlama

Böcek İlaçlama

Tahta Kurusu İlaçlama

Kategori : Böcek İlaçlama | 0 Yorum
Tahta kurusu

Tahta Kurusu

Tahta kurularının kökünü kazıyoruz.
Heteroptera (yarım kanatlılar) takımının cimicidae ailesindendirler. Yaklaşık 75 değişik türleri olmasına karşın bizi en çok ilgilendiren “cimex Lectularius” türüdür. İnsan, memeli hayvan ve kuşların kanlarını emerek beslenirler. Erişkinleri 4-5 mm. Uzunluğunda, yassı oval ve kızıl kahverengindedirler. İtici bir koku salgılarlar. Emdikleri kanı sindirmeleri Emdikleri kanı sindirmeleri
günlerce sürebilir ve bir kez beslenen tahtakurusu gerektiğinde bir yıl beslenmeden yaşayabilir. Tahtakuruları ısırdıkları yerde kızarıklık, kabartı ve kaşıntıya neden olarak rahatsız edicidirler. Genelde bulaşıcı hastalık vektörü değillerdir.
Tahtakurusu – Tahtakurusu İlaçlama – Tahtakurusu Isırması Ve Tahta Kurusu İle Mücadelede Kullanılan İlaçve Yöntemler Hakkında Bilgi Bulabilirsiniz

TAHTA KURUSU
Biyolojisi
Erişkin tahtakurusu oval, yassı, çok ayaklı 2 – 5mm boyunda, pas kırmızısı rengindedir. Ezilince pis kokar ve kan çıkar. Erginleri hiç beslenmeden 550 gün yaşayabilirler.

Tahta kurusu Kümeler halinde 200 civarında yumurtayı yapıştırarak çatlaklara bırakırlar evlerde insanın yaşadığı yatak odaları, çekyat, dolap içleri, karyola yatak kenarları, duvar delikleri ve tahta aksam ayrıkları ile yatakhaneler gibi yerlere yuvalanırlar, insanları ısırıp ağırlığının 5 –6 katı kan emerler, emdiği yer şişer ve çıban gibi kızarır. özellikle geceleri aktiftir, insana uykuda hemen hücum eder, evden eve eşya ile yayılır. Pasteurella pestis, alerjik reaksiyonlar M.Leprae, Bacillus anthracis, B.Recurrentin gibi bir çok hastalığı bulaştırırlar.

Kontrol Önlemleri
Tahta kurdu için Ferdi mücadele çok zordur. Başarılı olmaz, profesyonel uygulayıcı için kolaydır. Barındığı ve ürediği yerler dikkatle ilaçlanırsa kolayca yok edilir. Karyolaya, çekyata, dolaplara, duvarlara, koltuklara komple kalıcı etkili ilacı yeterli dozda atmak gerekir. kısmi ve ferdi mücadele başarılı olmaz .Kalıcı(Reziduel), Yuvasından çıkarıcı (Flash auth), etkiye sahip ilaçlarla mücadele edilir.
Tahta kurusu mücadelesinde öncelikle, profesyonel uygulayıcı firmalar tarafından, böcekleri saklandıkları yerlerden çıkarıcı , kalıcı ve uzun etkili ilaçlar ile uygulamaları yapılmalıdır.Kesin çözüm için profesyonel firmaya müracaat etmek, hem zaman kaybını, hem de daha ekonomik olarak sorundan kurtulmanızı sağlar.

TAHTAKURUSU İLACI VE TAHTA KURUSU İLAÇLAMA
Tahta kurusu; mücadelesi çok zor olan haşeredir bu bakımdan tahtakurusu mücadeledesin de mutlaka ilaçlama firmasından yardım alın. Tahta kurusu zor öldüğü için bu haşere için mutlaka sıvı kokulu ilaçlar kullanmak gerekir.Tahtakurusu için kesinlikle jel ve benzeri ilaçlar kullanılmaz. Tahtakurusu ile mücadelede yıllardır mücadele eden ilaçlama şirketi olarak hep sizin yanındayız.
Tahtakurusu ilaçlamasında mutlaka 2. ve 3. ilaçlama yaptırın çünkü ilk ilaçlamada haşereler ölür. Fakat ortamda haşere yumurtası olduğu zaman ilk ilaçlama bunlara etki etmez bu bakımdan yumurtalar açıldıktan sonra 2. ilaçlama yapmak gerekir. Tahtakurusu ilaçlamasında yoğun kokulu ilaçlar kullanılarak sisleme yolu ile ilaçlama yapılır.

Etiketler: ,